Zařiďte si domov podle nejnovějších trendů

Obložené vnitřní schody

Interiér jakéhokoli domu musí splňovat bezpodmínečně mnohé požadavky lidí, kteří v těchto domech bydlí. Když tomu tak není, často dochází k nepříjemným situacím, s nimiž se setkávají tito majitelé domů při návštěvě někoho cizího či známého. Kritika týkající se některé části domu je značně nepříjemná. Velmi podstatnou roli v jakémkoli obytném prostoru většího typu hrají schody a schodiště.

Pokud schody nesplňují mnohá kritéria, jsou právě ony kritizovanou součástí. Nemáme se čemu divit, jelikož jsou jednak na očích a jednak také musí plnit svou funkci. Základem pro jakékoli schody je kvalitní materiál, z něhož jsou schody vyrobeny. Když se jedná o klasické dřevo, člověk jistě neprohloupí. Dřevěné schody vypadají hezky a hlavně jsou ryze přírodní, což jiné materiály dokázat nemohou. U jiných druhů schodů se ale můžeme setkat s jinými přednostmi schodů, které mohou být domácnosti jen k duhu. Optimální volbou jsou schody betonové. Ty jsou nejpevnější ze všech a je možné tento typ schodů vkusně obložit takovým způsobem, že se budou všem líbit. Když jsou schody hezky obloženy, mohou se líbit spoustě lidem. Mnohdy se při obložení přitom volí barva kachliček stejná, jako je tomu v případě obložení či podlahové plochy okolí.

Jinak ale schody mohou být obloženy i do kontrastu. Pak vypadají zajímavě a mohou vytvořit perfektní součást interiéru. Obložené schodiště je hezčí, než je tomu u dřevěných schodů či schodů z jiných materiálů. Jestliže si nevíte se svými schody rady, nezbývá, než se podívat do některého z internetových obchodů a možnosti prohlédnout. Třeba www.swn-schody.cz ukazuje rozličná schodiště a schody jako takové v celé řadě variant, o kterých lidé v podstatě ani neví. Obložit vnitřní schody přitom zvládne každý člověk, který má s obkládáním jakékoli zkušenosti.

14. 02. 2013

Diskuze k článku

Nevýhody dřevěných schodů? (Veronika D.) 27. 02. 2014 Odpověď

Existují nějaké výrazné nevýhody dřevěných schodů?

Nový komentář

Fotogalerie

Fotogalerie

Nejnovější diskutovaná témata

Dobrý den, máte někdo...
Musím říct, že nabídka...
Existují nějaké...