Zařiďte si domov podle nejnovějších trendů

Bambusy do vaší zahrady

Bambusy tradičně dodávají vaší zahradě nový vzhled a eleganci. Přestože patří mezi trávy, na zahradě vytvářejí krásná zátiší a oživují ji. Bambusy se značně větví a vytvářejí tak ladné tvary. Jejich stébla mohou dosáhnout až 20 – 30 metrů. V našich šířkách se doporučuje pěstovat především bambusy z Japonska nebo Číny, které jsou zimovzdorné. Je tedy možné je ve venkovních podmínkách pěstovat celoročně. Co se týče péče o bambusy, tato rostlina vyžaduje vydatnou zálivku po celý rok vzhledem k její vydatné listové ploše. Pozor však na přelití a následné uhnívání kořenů.

Bambus roste poměrně rychle. Vzhledem připomíná pružnou tyč, která je sice tvrdá a poměrně pevná, nicméně se dá dobře tvarovat. V mnohých nejen orientálních zahradách slouží především jako okrasná rostlina. Bambusy se však využívají i jako stavební materiál pro obytné domy například v tropických oblastech nebo zdroj k výrobě nábytku a jiných věcí, které denně používáme. Bambusové výhonky se tradičně používají v asijské kuchyni a jsou častou ingrediencí pro přípravu kari omáček či polévek.

Bambusy snadno zakoupíte přes internetové stránky, jako jsou například http://www.bambusy.cz/. Nejlepším obdobím pro jejich výsadbu je jaro, bambusy si tedy můžete zarezervovat již dnes a na jaře si je pouze vyzvednout a rovnou vysadit do vaší zahrady. Kromě bambusů můžete na stránkách zakoupit například i pergoly altány, plotová pole nebo hrábě z bambusu. I tyto výrobky jistě najdou upotřebení ve vaší zahradě a stanou se její nedílnou součástí.

Kromě bambusů můžete vaši zahradu obohatit i o další okrasné traviny a kapradiny. Pokud máte velikou zahradu, vyplatí se si objednat na pomoc zahradního architekta, který vám s rozmístěním veškerých rostlin poradí a vytvoří tak zajímavý design. Jeho cílem je vytvořit krásnou zahradu, ve které budete rádi trávit svůj čas a relaxovat.

15. 01. 2013

Diskuze k článku

Téma Počet odpovědí Uživatel Datum vložení
Bambusy na zahradě: Nad bambusy na zahradě... 0 Pavla 13. 02. 2013
číst vše Nový příspěvek

Fotogalerie

Fotogalerie

Nejnovější diskutovaná témata

Dobrý den, máte někdo...
Musím říct, že nabídka...
Existují nějaké...